"Markýzy Stobag

Menu
volejte +420 777 111 247

Otevřené markýzy

Otevřené provedení výsuvné markýzy znamená, že hřídel s látkou není kryta. Tento typ markýz je tak vhodný k montáži do prostoru, kde je krytí již zajištěno například přesahem střechy, nebo balkonem. Markýzy tohoto typu jsou opatřeny nosnou tyčí po celé délce profilu. Vhodným rozmístěním konzol určených ke kotvení, je tak zajištěna stabilita a rovnoměrné rozložení zatížení na celou konstrukci. Tento typ markýz lze v případě potřeby osadit krycí stříškou, která nám zajistí ochranu proti dešti, či sněhu.


Kotvení:
  • Zeď
  • Strop
  • Krokve
Ovládání:
  • Manuální (nasazovací klika)
  • Motorické (dálkový ovladač, tlačítkový spínač, aplikace chytrého telefonu)

AZUR


Markýza Azur je námi nejprodávanější markýza společnosti Stobag. Důmyslná konstrukce a čtyřhranný nosný profil, dává této markýze vysokou stabilitu. Lze ji tak vyrobit až do 7 metrové šíře a 3 metrového výsuvu. Na tuto markýzu lze opatřit krycí stříšku.

SELECT

Markýza Select je v sortimentu Stobag nejvíce inovovaná markýza. Tato markýza má několik variací. Klasický Select je konstruován tak, aby bylo jeho využití co nejširší. Patentovaná technologie tříhranného nosného profilu mu tak dává možnost výroby v maximální šířce až 18 metrů při výsuvu až 3,5 metru. Markýza Select je nabízena i v provedení s výsuvným volánem. Rovněž ji lze nabídnout s překříženými rameny, čímž docílíme možnosti mít větší výsuv než je samotná šířka markýzy.


IDEAL


Markýza Ideal patří již do řady polokazetových markýz. Opět se zde setkáváme s jedinečnou technologií konstrukce markýzy, kdy horní krytí zajišťuje kompaktní systémový profil (nikoliv dodatečně namontovaná krycí stříška). Přední profil je navíc opatřen odtokovým kanálkem pro plynulý odtok dešťové vody z markýzy. Maximální rozměry této markýzy jsou: šířka 5 metrů a výsuv 2,5 metru.

JUMBO


Markýza s teleskopickými rameny. Jedinečná markýza pro zastínění velkých ploch a to až 90m2. Další z řady jedinečných patentovaných technologií firmy Stobag. Tato technologie teleskopických ramen byla patentována ve Švýcarsku již v roce 1988. Maximální šířka 18 metrů a výsuv 5 metrů. Tuto jedinečnou markýzu lze ovládat pouze motoricky.